Методи відбору проб зерна

 
 

Точний відбір проб зерна однаково важливий як виробника, так і для покупця зерна. Зразок зерна є важливим, тому що інформація із зразка використовується для встановлення характеристик якості та цінності зерна. Тому важливо ретельно продумати та приділити увагу методу відбору проб зерна.


Відбір проб зерна автоматичним методом на сьогоднішній день є найшвидшим, найточнішим і найефективнішим в Україні та світі. Існує кілька методів відбору проб зерна, які використовуються в зерновій індустрії для забезпечення якості та безпеки продукції.


Процедура взяття точкової проби зерна включає в себе наступні етапи:

точковий відбір зерна

Деякі з найпоширеніших методів відбору проб зерна описані нижче:

 
 1. Випадковий відбір проб: Цей метод полягає в випадковому відборі зернових з різних місць зберігання партії. Це дозволяє забезпечити репрезентативність проби зерна для аналізу.
 2. Інтервальний відбір проб: Цей метод полягає в відборі проб з різних інтервалів в партії зерна. Інтервали вибираються випадковим чином або на основі рівномірного розподілу. Цей метод дозволяє забезпечити репрезентативність проби зерна та врахувати можливі варіації в якості зерна в партії.
 3. Проби з мішків: Цей метод відбору проб використовується для зернових, які зберігаються у мішках. При цьому пробу беруть з кількох мішків з різних місць зберігання. Проби беруться з різних мішків, щоб уникнути вибірковості взяття проби та забезпечити репрезентативність проби зерна для аналізу.
 4. Точкова проба: Цей метод полягає в взятті невеликої кількості зерна з одного конкретного місця в партії з метою проведення аналізу на його якість. Цей метод дозволяє отримати репрезентативну пробу зерна для проведення лабораторного аналізу.
 5. Градовий відбір: Це метод відбору проб зерна, що застосовується для визначення якості зернових культур. Цей метод передбачає відбір проб зерна з різних частин граду зберігання зерна. Градовий відбір проб зерна використовується для отримання репрезентативної проби зерна з усієї партії зерна, з метою проведення аналізу його якості. Процес градового відбору проб зерна починається з визначення рівномірного розподілу зерна в граді зберігання. Для цього град ділиться на зони різної висоти, що відповідають окремим рівням в зерноприймальному пристосуванні. З кожної зони відбирається проба зерна, яка змішується з іншими пробами з інших зон. Потім з отриманої загальної проби береться випадковим чином невелика кількість зерна для лабораторного аналізу. Цей метод забезпечує репрезентативність проби зерна для аналізу, оскільки зерно відбирається з різних частин граду, що враховує можливі варіації якості зерна у партії. Крім того, градовий відбір проб зерна може бути використаний для оцінки якості зерна в процесі його зберігання та переробки.

Ефективний метод відбору проб зерна

Для виконання ефективних методів відбору проб зерна призначені автоматичні пробовідбірники зерна Ecotec:

Переваги автоматичного відбору проб зерна

 • Швидкість відбору. Відбір проб зерна з автомобіля здійснюється прямо на ваговій платформі. За допомогою пульта керування розташованого в лабораторії оператор пробовідбірника при правильно налагодженій роботі обробить автомобіль із продуктом за 5-7 хвилин. Однозначно ручний метод відбору однією людиною займе у рази більше часу.
 • Репрезентативність зразка. Відбір проб зерна здійснюється по всій висоті насипу продукту до самого дна кузова автомобіля . Відповідно, обсяг відібраної проби буде більшим, ніж при ручному методі відбору, а це означає, що відібраний зразок якісніше відображає реальний склад та наступні характеристики зерна.
 • Якість відбору. Завдяки потужній гідравлічній станції (120 Бар) всі моделі пробовідбірників Ecotec, пробивають насип зерна до самого дна кузова чого не можна сказати про ручний спосіб відбору. Автоматичний пробовідбірник не має значення, чи буде продукт відбору висушеним або його вологість становитиме 40-50%.
 • Зручність. Відібрана проба по пневмотрасі потрапляє прямо в приймальний бункер встановлений в лабораторії. 
 • Безпека співробітників. Працівникам Вашої лабораторії не доведеться забиратися через високі борти кузова, ризикуючи впасти з ручним щупом із причепа. Безпека та здоров’я людини понад усе!
І це лише мала частина позитивних рис точного відбору проб зерна автоматичним пробовідбірником Ecotec

Отримайте консультацію спеціаліста

Компанія Екотек технолоджі спеціалізується на виробництві автоматичних пробовідбірників та автоматизованих систем відбору проб зерна з автотранспорту. Сьогодні ми виробляємо три основні серії пробовідбірників: пробовідбірник зерна на стійці Ecotec STANDART 270, пробовідбірник зерна на рейці Ecotec RAIL, пробовідбірник зерна на стійці Ecotec LEGO з можливістю подальшої модернізації в рейковий пробовідбірник. Наша компанія також виробляє дворівневі щілинні зонди, що не мають аналогів у світі.

  Безкоштовна консультація

  Натискаючи кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних і погоджуєтесь з політикою конфіденційності.