Точкова проба зерна це

 

Точкова проба зерна – це взяття невеликої кількості зерна з одного конкретного місця в партії з метою проведення аналізу на його якість. Цей метод дозволяє отримати репрезентативну пробу зерна для проведення лабораторного аналізу. Він використовується для визначення таких характеристик зерна, як вологість, протеїн, зольність, натура, вміст жирів тощо.

Процедура взяття точкової проби зерна включає в себе наступні етапи:

  1. Вибирається місце зберігання зерна, яке потрібно проаналізувати.
  2. З допомогою спеціального пристрою (наприклад, точковий зонд), який забезпечує стандартний об’єм відбору зерна, береться проба з місця зберігання.
  3. Взята проба зерна ретельно перемішується для того, щоб уникнути вибірковості взяття проби та забезпечити репрезентативність зразка.
  4. З точкової проби зерна береться відповідна кількість матеріалу для лабораторного аналізу.
  5. Після закінчення аналізу отримані результати звертаються до відповідних стандартів та норм для того, щоб зробити висновки про якість зерна.
точковий відбір зерна

Важливою складовою точкової проби зерна є взяття представних проб із кожного місця зберігання або кожної частини партії, щоб забезпечити об’єктивність та репрезентативність результатів аналізу.

 

Метод точкової проби зерна є досить поширеним і використовується для визначення якості зернових культур, зокрема для визначення вмісту вологи, білка, жиру та інших параметрів.

 

Залежно від завдання, що стоїть перед дослідником, використовуються різні методи відбору точкової проби зерна. Наприклад, для відбору проб з верхнього та нижнього шарів зерна використовують ручний щуп, який вводять у насип зерна і відбирають пробу. Для відбору проби зі всієї глибини насипу можна використовувати механічні (автоматичні) пробовідбірники, які вводяться у насип за допомогою спеціальних пристроїв.

 

Для відбору проб з мішків можна використовувати мішковий щуп, який вводять усередину мішка і відбирають пробу. Для відбору проб з насипів, транспортних засобів та інших місць використовують конусний щуп або дворівневий щуп автоматичного пробовідбірника.

Для проведення відбору проб зерна для аналізу рекомендуємо застосовувати автоматичні пробовідбірник зерна на рейці Ecotec RAIL, пробовідбірник зерна на стійці Ecotec STANDART 27 або пробовідбірник зерна на стійці Ecotec LEGO з можливістю подальшої модернізації в рейковий пробовідбірник.

Дворівневий щілинний щуп – це наша інноваційна розробка, яка не має аналогів у світі!

Наша компанія розробила, успішно випробувала та впровадила у виробничий процес роботи елеватора щуп із дворівневою системою відбору проб зерна з автотранспорту.

Принцип роботи:

Щуп занурюється в обрану оператором пробовідбірника точку кузова автомобіля з продуктом до самого дна. Потім за допомогою кнопки на пульті керування автоматичним пробовідбірником оператор обирає варіанти відкриття зонда:

Перший варіант: відкриття лише нижніх осередків половини щупа;

Другий варіант: послідовне відкриття осередків щупа по всій висоті насипу продукту.

 

Спочатку відкривається нижня половина осередків, потім верхня половина. Продукт відбору природним шляхом потрапляє до внутрішньої камери щупа і закривається. Потім відібраний зразок за допомогою вакуум турбіни транспортується у приймальний бункер, встановлений у візувальній лабораторії підприємства.

 

Дворівневі щілинні щупи виробництва нашої компанії, встановлюються на всі моделі пробовідбірників ECOTEC, а також на автоматичні пробовідбірники виробництва інших компаній (італійські, німецькі, французькі та ін.).

 

Дворівневий щілинний щуп Eкотек забезпечить вашу лабораторію якості 100% репрезентативною та точною пробою!

Отримайте консультацію спеціаліста

Компанія Екотек технолоджі спеціалізується на виробництві автоматичних пробовідбірників та автоматизованих систем відбору проб зерна з автотранспорту. Сьогодні ми виробляємо три основні серії пробовідбірників: пробовідбірник зерна на стійці Ecotec STANDART 270, пробовідбірник зерна на рейці Ecotec RAIL, пробовідбірник зерна на стійці Ecotec LEGO з можливістю подальшої модернізації в рейковий пробовідбірник. Наша компанія також виробляє дворівневі щілинні зонди, що не мають аналогів у світі.

    Безкоштовна консультація

    Натискаючи кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних і погоджуєтесь з політикою конфіденційності.